Badania technologiczne

Laboratorium Technologiczne oferuje usługi w zakresie przeprowadzenia prób technologicznych, badań przemysłowych i rozwojowych w skali półtechnicznej oraz wstępnej produkcji doświadczalnej w obszarze wytłaczania kompozytów polimerowych, folii płaskiej, profili, w tym rur i wężyków oraz recyklingu odpadów tworzywowych. Laboratorium dysponuje liniami wytłaczarskimi:
1. Linia do wytłaczania i współwytłaczania profili (litych i spienionych) z wytłaczarką W-25 i W-18 wyposażoną w nowoczesny silnik momentowy.
2. Linia technologiczna do wytłaczania kompozytów polimerowych z wytłaczarką dwuślimakową współbieżną 2TW40 wyposażoną w systemem dozowania i granulacji.
3. Linia do wytłaczania folii płaskiej z wytłaczarką W-40 doposażoną w suszarkę oraz pomiar grubości folii.
4. Linia technologiczna do współwytłaczania profili z wytłaczarką W-45 i W-18 wyposażoną w nowoczesny silnik momentowy.
5. Termoformierka próżniowa do wykonywania pojemników o trzech głębokościach formowania.
6. Linia do zagęszczania odpadów foliowych wyposażoną w wytłaczarkę W-50 i głowicę do cięcia w strumieniu wodnym.
7. Młyn nożowy UR-250 z możliwością rozdrabniania na trzy frakcje, przechodzące przez sito o średnicy oczka fi 8, fi 10 i fi 12
8. Elektrostatyczny separator walcowy służący do rozdziału zmieszanych odpadów tworzyw polimerowych w postaci recyklatów lub płatków.
 

Dysponujemy sporym doświadczeniem oraz posiadamy odpowiednie zaplecze badawcze i narzędziowe, dzięki czemu możemy zaoferować Państwu kompleksową usługę od pomysłu do wdrożenia w zakresie wytłaczania tworzyw polimerowych.

Kontakt:

mgr inż. Mariusz Błaszkowski
tel. 56 650-00-44 w. 168
mail: mariusz.blaszkowski@impib.lukasiewicz.gov.pl

 

Badania technologiczne