Konferencja podsumowująca

Podsumowaniem projektu Fundusz Badań i Wdrożeń i zakończeniem realizacji innowacyjnych przedsięwzięć w jego ramach była konferencja podsumowująca.

Konferencja odbyła się w dniu 20 października 2015 r. w Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele toruńskiego oddziału Instytutu IMPiB. W trakcie konferencji poruszono problemy dotyczące innowacji, współpracy nauki z biznesem i ich znaczenia dla rozwoju województwa w przyszłej perspektywie finansowej. Promując projekt na zasadzie „dobrych praktyk”, zaprezentowane zostały przedsięwzięcia kilku Wnioskodawców Funduszu Badań i Wdrożeń. Występujący krótko omówili swoje projekty, skupiając się w swoich wypowiedziach na rozwiązaniach innowacyjnych w swoich przedsiębiorstwach.

Zwieńczeniem konferencji była dyskusja panelowa. Zagadnieniami poruszonymi przez panelistów był temat innowacyjności ich firm oraz naszego regionu. Po krótkich wypowiedziach, których meritum był fakt, że  w regionie są i działają firmy innowacyjne ale nadal brakuje szerokiej współpracy przedsiębiorców, uczelni i instytucji z regionu, głos został oddany gościom. Wśród głosów z publiczności znalazły się zarówno opinie popierające stanowiska prelegentów, jak i je negujące. Wskazano wiele form współpracy podmiotów z regionu, obejmujące zarówno uczelnie jak i przedsiębiorstwa.   

Galeria

Zapraszamy do obejrzenia galerii     

Konferencja podsumowująca