Oferta produktowa

Folia płaska
Folia płaska

Jako nieliczni w kraju oferujemy biodegradowalne lite folie płaskie z polilaktydu (PLA) oraz jako jedyni w kraju folie spienione z PLA o zmniejszonej gęstości. PLA jest tworzywem pochodzącym z surowców odnawialnych i ulega całkowicie biodegradacji w warunkach kompostowania.
Folia płaska

Oferujemy także folie lite z PE, PP, PS oraz spienione z PE.
Parametry oferowanych folii:
Szerokość – do 480 mm
Grubość – od 300µm – 500µm.
Folie takie są przeznaczone głównie do procesu termoformowania opakowań. Istnieje możliwość wykonania badań określających wymagane parametry folii pod konkretne zastosowanie.

Profile

Oferujemy profile lite jak i spienione o długościach ustalonych z klientem (przeważnie jest to 2500mm – 3000mm). Mamy możliwość wytworzenia odpowiednich narzędzi do wytłaczania uzgodnionego z klientem profilu oraz jego produkcji w skali małotonażowej.

Dotychczas realizowaliśmy lub wytwarzamy profile:
– rurki jedno i dwuwarstwowe o średnicy od 4mm – 30mm
– pręciki jedno i dwuwarstwowe o średnicy od 4mm – 20mm
– listwy oraz profile wpisujące się w średnicę koła nie większą niż 40mm
Profile

Wytwarzanie kompozytów polimerowych, napełnianie i modyfikacja tworzyw, zagęszczanie odpadów

Oferujemy usługi modyfikacji tworzyw poprzez zastosowanie: napełniaczy, barwików, plastyfikatorów, uniepalniaczy, antystatyków i stabilizatorów, a także wytwarzania kompozytów zawierających recyklaty tworzywow. Jesteśmy w stanie dopasować się do potrzeb klienta, podejmujemy się usług jednostkowych od 100kg do 10t/miesiąc.
Prowadzimy nietypowe usługi dla szerokiego grona klientów, którzy cenią sobie jakość i powtarzalność. Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do firm, które rozpoczynają swoją działalność i poszukują odpowiednich właściwości tworzyw polimerowych, bądź dla klientów którzy maja problem z zagospodarowaniem odpadu poprodukcyjnego. Posiadamy odpowiedni park maszynowy na którym jesteśmy w stanie określić jakim sposobem dany odpad ma być przetwarzany. Powierzając nam Państwo usługę otrzymujecie Państwo dobrze zhomogenizowany regranulat, który nadaje się do wykorzystania do ponownej produkcji.

Posiadamy

• kilkudziesięcioletnie doświadczenie w recyklingu tworzyw sztucznych
• bogaty park maszynowy: młyny, linie do regranulacji, dozowniki grawimetryczne
• posiadamy własne laboratorium, które pozwala nam na dokładne określenie parametrów tworzywa.

Szczegółowe informacje:

mgr inż. Mariusz Błaszkowski
tel. 56 650-00-44 w. 168
mail: mariusz.blaszkowski@impib.lukasiewicz.gov.pl

 

Oferta produktowa