VIII Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie

Za nami udział w VIII Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie.

To wyjątkowe naukowo technologiczne wydarzenie poświęcone jest „ upowszechnianiu nowatorskich badań naukowych i innowacyjnych technologii, które mają dużą szansę na sukces rynkowy i polepszenie standardu i bezpieczeństwa naszego życia już teraz lub w ciągu najbliższych lat”.

W tym roku laureatką nagrody Naukowiec Przyszłości w kategorii „Kobieta nauki, która zmienia świat” została nasza naukowczyni dr Katarzyna Janczak za realizację projektu badawczego pn. „Bioprodukt przyspieszający rozkład biodegradowalnych materiałów polimerowych w kompoście”.

(Projekt finansowany przez NCBR, Nr LIDER/48/0247/L-12/20/NCBR/2021)

Dr Katarzyna Janczak jest absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie w 2019 roku uzyskała tytuł doktora nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauki biologiczne na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska.

Od początku swojej kariery naukowej zajmowała się pracą z mikroorganizmami pochodzącymi z terenów zdegradowanych antropogenicznie.

 Brała udział w 11 projektach badawczych dotyczących tematyki biodegradacji, tworzyw biodegradowalnych oraz materiałów o właściwościach biobójczych.

VIII Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie