2 lata w Sieci Badawczej Łukasiewicz

1 kwietnia 2021 r. mijają 2 lata od powstania Sieci Badawczej Łukasiewicz. Od samego początku Łukasiewicz – IMPiB jest jej częścią.

Jesteśmy jednym z 32 instytutów badawczych zlokalizowanych w 12 miastach Polski, trzeciej co do wielkości Sieci Badawczej w Europie. 

Łukasiewicz to 8 tysięcy kreatywnych pracowników, w tym 4,5 tysiąca naukowców i inżynierów, którzy tworzą z pasją innowacyjne rozwiązania dla rozwoju polskiej gospodarki w czterech obszarach badawczych: 

🔸Zrównoważona gospodarka i energia, 

🔸Transformacja cyfrowa, 

🔸Zdrowie,

🔸Inteligentna i czysta mobilność.

Grupy Badawcze pracujące w Łukasiewiczu skupiają ekspertów z różnych Instytutów specjalizujących się w takich dziedzinach nauki jak chemia, biotechnologia, farmacja, motoryzacja, elektronika, elektrotechnika, inżynieria materiałowa, mechanika precyzyjna, metalurgia, optyka czy lotnictwo.

Wspólne działania Instytutów Łukasiewicza są szczególnie ważne podczas trwania pandemii. Rola Łukasiewicza w walce z jej skutkami jest niebagatelna. Instytuty z powodzeniem realizują projekty w ramach tzw. „Tarczy Naukowej”.

Łukasiewicz – IMPiB aktywnie uczestniczy we wszystkich inicjatywach proponowanych przez Łukasiewicza, zarówno tych realizowanych wewnątrz Sieci, jak i tych, które kierowane są do podmiotów zewnętrznych – Klientów i Partnerów naszego instytutu.

Życzymy sobie oraz całemu Łukasiewiczowi dalszych sukcesów na rzecz polskiej gospodarki.

Zapraszamy do współpracy!

2 lata w Sieci Badawczej Łukasiewicz