Farby to nasza specjalność!

Naukowcy z naszego Centrum Farb i Tworzyw w Gliwicach we współpracy z Instytut Badawczy Dróg i Mostów i Fraunhofer IPA opracowali farbę antykorozyjną, która gwarantuje dłuższą niż tradycyjne grunty cynkowe, ochronę przed korozją i zmniejsza zanieczyszczenie środowiska. Projekt był nominowany do nagrody Eureka!
Istotą wynalazku i prac prowadzonych w ramach projektu jest fakt, że dzięki odpowiednio przygotowanym i zmodyfikowanym pigmentom cynkowym można uzyskać grunty o mniejszej zawartości cynku niż w tradycyjnych gruntach wysokocynkowych, a jednocześnie o porównywalnych lub nawet lepszych właściwościach mechanicznych i antykorozyjnych.
Nasze osiągnięcia zostały dostrzeżone w Sieci Badawczej Łukasiewicz. Cieszymy się, bo ideą Łukasiewicza jest wspieranie polskiej gospodarki, a w wyniku realizacji projektu opracowano receptury i technologię wytwarzania antykorozyjnych farb do gruntowania z obniżoną zawartością cynku. Jest to gotowa technologia do wykorzystania na rynku przez producentów wyrobów lakierowych zarówno tych produkujących tradycyjne grunty wysokocynkowe, jak i tych, którzy chcą rozpocząć produkcję tego rodzaju farb.
Zapraszamy do współpracy!
Farby to nasza specjalność!